spodek1

mgr Artur Kulig

Psycholog, psychoterapeuta

 

Wykształcenie i doświadczenie:

Posiada Certyfikat Psychoterapeuty SN Psychoterapii i SN Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 492) oraz Europejski Certyfikat Psychoterapeuty (ECP) wydany przez EuropeanAssociation for Psychotherapy (EAP). Jest trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr licencji: I 50).
Od 2011 r. posiada status superwizora – aplikanta SN PTP uprawniający do prowadzenia superwizji osób przygotowujących się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty.

Od 2001 roku zajmuje się psychoterapią, prowadząc m.in. prywatną praktykę psychoterapii.
Posiada doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej.

W latach 2001 – 2003 pracował w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia „Dąbrówka"
w Gliwicach. W latach 2003 – 2010 na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic i Dziennym Oddziale Psychiatrycznym „Feniks" w Sosnowcu i Zabrzu. W latach 2008 – 2010 współpracował z filią Polskiego Instytutu Ericksonowskiego we Wrocławiu a wcześniej z filią w Katowicach.
Od 2010 roku współpracuje z kilkoma Poradniami Zdrowia Psychicznego na terenie Śląska prowadząc terapię grupową.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwo Psychologicznego i Psychiatrycznego oraz członkiem Zarządu Śląskiego Stowarzyszenie Psychoterapeutów iTowarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

 

Metody pracy i obszary pracy terapeutycznej:

W ramach prywatnej praktyki psychoterapeutycznej prowadzi terapię indywidualną i terapię par.
W pracy terapeutycznej zajmuje się m.in. leczeniem zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń osobowości oraz problemów psychosomatycznych. Udziela pomocy osobom w sytuacjach kryzysowych oraz w sytuacji przewlekłego stresu.
W terapii integruje podejście psychodynamiczne, systemowe, ericksonowskie i koncepcje pracy
z ciałem. Pracuje również z pacjentami, którzy doświadczyli traumy prenatalnej metodą austriackiej terapeutki Barbary Jakel - PPP. W pracy terapeutycznej stosuje również hipnozę (pracuje głównie metodą Wernera Meinholda – Hipnointegracyjna Psychoterapia Głębi HITT).

Facebook