Problemy dzieci i młodzieży - Psycholog dziecięcy

Bardzo często to właśnie najbliżsi członkowie rodziny, tacy jak rodzice jako pierwsi mogą zaobserwować, że ich dziecko nie potrafi poradzić sobie z emocjami, których doświadczają, z otaczającym ich światem. Objawy, które mogą występować to problematyczność, konfliktowość w relacjach z otaczającym środowiskiem takim jak członkowie należący do rodziny; coraz to gorsze osiągi na polu edukacyjnym; zaburzenia związane ze snem, problemu ze spożywaniem posiłków, zmniejszenie łaknienia, problem ze skupieniem uwagi; zainteresowanie i nadużywanie substancji aktywnych psychicznie. Powyższe objawy z łatwością wychwyci psycholog dziecięcy.

Warto zwrócić uwagę na to, że objawy problemów natury emocjonalnej czy psychicznej mogą występować w sposób różnorodny - dużym znaczeniem tutaj jest wiek w jakim znajduje się dziecko. W skutecznej pomocy niezwykle istotne jest to, aby zidentyfikować problem wcześnie, gdy przy pomocy wykwalifikowanych specjalistów można jeszcze pomóc.

W przypadku kiedy zaczynają podejrzewać Państwo u swoich dzieci problemy natury emocjonalnej, w szkole czy też w grupie rówieśniczej, może się okazać, że nie jest to problem natury stałej, rozwojowej i mogą być one stosunkowo łatwe do korekcji. W przypadku gdy jednak podejrzewają Państwo, że nie obejdzie się bez pomocy specjalisty, sugerujemy kontakt z placówką, gdzie można skorzystać z wysoce wykwalifikowanej pomocy i uzyskać profesjonalne wsparcie. Zapraszamy do skorzystania z pomocy psychologa dziecięcego w Krakowie.

 

Kliknij aby dowiedzieć się jak zarejestrować się na wizytę >>

Lista terapeutów zajmujących się tym problemem:

mgr Katarzyna Guguła

Wykształcenie i doświadczenie: magister psychologii od 2001 roku, absolwentka…

 

  • Wszystkie
  • Problemy
  • Zaburzenia
  • Domyślnie
  • Tytuł
  • Data
  • Losowo