Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - poziom podstawowy

Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach st. podstawowy

 

Krakowskie Centrum Psychologiczne Salvate po sukcesie trzech edycji kursu TSR zaprasza na jego czwartą edycję:

 

Oferta skierowana jest do osób pracujących z klientami/pacjentami  – psychologów, psychiatrów, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, coachów, trenerów, doradców zawodowych oraz studentów studiów II stopnia kierunków: psychologia, pedagogika, praca socjalna, nauki o rodzinie.

Czym jest TSR?
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach jest to model, który kładzie największy nacisk na wykorzystanie tego, co „zdrowe/mocne” w klientach/pacjentach oraz na ich kompetencjach, potencjale i zaradności. W praktyce psychologicznej i klinicznej TSR stosowana jest na równi z innymi metodami terapii krótkoterminowej. Jest to metoda akceptowana i promowana przez Europejskie Towarzystwo Terapii Krótkoterminowej (EBTA).
TSR jest stosowana jest zarówno w pracy z osobami indywidualnymi, parami jak i rodzinami. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach pomaga pracować nie tylko z klientami w kryzysie (zaburzenia psychiczne,  uzależnienia, zdrada, przemoc domowa, niepełnosprawność, samotne rodzicielstwo, bezrobocie, bezdomność i inne), ale może być wykorzystane do wspierania psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, doradców, zawodowych i innych specjalistów w procesie ich zawodowej aktywności - poprzez poradnictwo specjalistyczne, wprowadzenie technik zapobiegających wypaleniu zawodowemu czy superwizji ich pracy.

Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach bliskie jest podejście empowerment (uprawomocnienie, upodmiotowienie, wzmocnienie). Podejście ukierunkowane na aktywizowanie klienta/pacjenta/rodziny i sprawienie, by klient stał się bardziej świadom własnych mocnych stron i dzięki temu poprawił swoje funkcjonowanie. Proces ten opiera się na wzajemnym szacunku i krytycznej refleksji i przebiega stopniowo – poczynając od poziomu, na którym znajduje się rodzina, w tempie dostosowanym do jej możliwości do realizacji celu, realistycznego i określonego wspólnie z klientem/rodziną.

Zakres szkolenia:
• Podstawowe założenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i jej zastosowanie
• Diagnozowanie zasobów klienta, komplementowanie i wzmacnianie
• Praca w oparciu o język klienta
• Potrzeby, cele, możliwości pracy z klientem
• Wykorzystywanie przeszłości i teraźniejszości w poszukiwaniu wyjątków
• Interwencja skoncentrowana na rozwiązaniach
• Pytanie o cud i inne pytania o preferowaną przyszłość
• Pytania o cel, relacyjne, wzmacniające, pytania o różnicę jako narzędzia zmiany
• Praca z klientem w relacji współpracy, w relacji narzekania i w relacji goszczenia
• Budowanie informacji zwrotnej i zadań dla klienta


Metodyka zajęć:
• Ćwiczenia oraz praca w zespole
• Burza mózgów, dyskusje grupowe, odgrywanie ról
• Analiza filmów szkoleniowych, materiałów filmowych z sesji z klientem
• Wykłady, prezentacje multimedialne
• Self-studies dla uczestników
• Wzajemna wymiana doświadczeń

Koszt szkolenia:

1300 zł – kwota przy płatności z góry do 17.09.2018

1200 zł – kwota dla studentów przy płatności z góry do 17.09.2018

1400 zł – kwota przy płatności w ratach

Terminy szkolenia:
1 zjazd:  06-07 października 2018 r.
2 zjazd:  20-21 października 2018 r.
3 zjazd:  10 - 11 listopada 2018 r.

Szkolenie obejmuje 70 godzin dydaktycznych, realizowanych w sobotę i w niedzielę w godzinach od 8:00 do 18:00. Miejsce szkolenia: Krakowskie Centrum Psychologiczne Salvate, ul. Moniuszki 18/5 w Krakowie (okolice ronda Mogilskiego).

Zasady zgłoszenia:
Prosimy o przesłanie wypełnionej ankiety zgłoszeniowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W odpowiedzi zwrotnej zostanie przesłana informacja o potwierdzeniu i dalszych krokach.

Uwaga: Osoba, która pragnie otrzymać certyfikat ukończenia szkolenia podstawowego TSR musi zaliczyć 95% obecności. Ukończenie szkolenia podstawowego umożliwia udział w kursie zaawansowanym TSR.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc o udziale w szkoleniu decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 789 266 942, a także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadząca szkolenie:
Beata Dąbrowska – socjolog, psychoterapeuta, trener TSR PSTTSR, certyfikat terapeuty i instruktora Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w ramach 3-letnich studiów podyplomowych - Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny Fontys Oso Holandia 2005-2007), przeprowadziła ponad 2 500 godzin szkoleń i superwizji w oparciu o TSR (instytucje pomocy społecznej, edukacji, służby zdrowia, ngo), Superwizor Pracy Socjalnej, Superwizor Wideotreningu Komunikacji (VIT), wykładowca uniwersytecki, pracownik  Maltańskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku w Krakowie, prowadzi od 2003 r. własną firmę Centrum Metodyczno – Szkoleniowe BOSSTON oraz gabinet psychoterapii (terapia indywidualna, par i rodzin), członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Zapraszamy do rejestracji !