Nasi specjaliści

mgr Natalia Flak

psycholog, sex-coach, psychoterapeutka

 

Wykształcenie i doświadczenie: 

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 

Posiada certyfikat Profesjonalnego Sex-Coacha, wydawanego przez Sex Coach U Los Angeles, międzynarodowej szkoły prowadzonej przez Dr Patti Britton – byłą prezes czołowego amerykańskiego towarzystwa seksuologicznego (AASECT). 

 

Absolwentka intensywnego kursu z seksuologii klinicznej „Live Training” oraz Treningu Ponownej Oceny i Restrukturyzacji Postaw wobec Seksualności (akredytacja AASECT), prowadzonych przez dr Patti Britton.

Ukończyła pełen cykl kursów doskonalących z seksuologii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie (opiekun naukowy prof. Lew Starowicz).

 

Obszar pracy oraz wykorzystywane metody

Prowadzi coaching relacji intymnych i sfery seksualnej (sex-coaching) oraz zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym. Pracuje z osobami LGBT, w języku angielskim oraz z parami w związkach międzykulturowych. 

 

Dodatkowe informacje:

Tłumaczka instruktażowych filmów seksuologicznych dla profesjonalistów oraz osób pragnących poprawić swoje życie seksualne. Współpracuje z Instytutem Pozytywnej Seksualności w Warszawie. 

 

Czym jest sex-coaching?

Sex-coaching jest profesją łączącą rzetelną wiedzę z zakresu seksuologii, edukacji seksualnej oraz coachingu.  Do sex-coacha można umówić się w celu usunięcia trudności w sferze relacji seksualnych/intymnych, a także pracy nakierowanej na urozmaicenie, rozwój, proaktywną troskę o swoje życie seksualne.  

Z jakimi trudnościami można się zgłosić?

Sex-coach zajmuje się trudnościami w obszarze: 

 - pożądania

 - orgazmu

 - erekcji

 - obrazu własnego ciała 

 - dolegliwości bólowych związanych z seksem (często we współpracy z lekarzem)

 - nawiązywania relacji 

 - problemów w relacji

Sex-coach pracuje również z osobami chcącymi rozbudować swój repertuar sztuki miłosnej, zadbać proaktywnie o seks w związku czy zainteresowanymi spróbowaniem nowych rzeczy.  

Dlaczego sex-coaching, a nie po prostu seksuologia?

Seksuologia dostarcza wiedzy i metod pracy z ludzką seksualnością (odpowiada na pytanie „co?”), a coaching sposobu na prowadzenie klienta w procesie zmiany („jak?”). Coaching uwzględnia czynniki motywacyjne i strukturyzuje rozmowę w sposób pomagający klientowi czerpać z tkwiących w nim zasobów. Jest zorientowany na cel i przyszłość, pomaga przełożyć plany na działanie. 

Sex-coaching to także holistyczne podejście do ludzkiej seksualności, integrujące ciało, emocje, umysł i aspekty duchowe oraz odejście od nadmiernej medykalizacji tej witalnej sfery funkcjonowania człowieka. Jest mocno związany z ruchem Pozytywnej Seksualności afirmującej różnorodność ekspresji ludzkiej seksualności. 

Jak wyglądają spotkania?

Praca sex-coacha podobnie jak w przypadku terapii czy coachingu odbywa się głównie za pomocą rozmowy. Ćwiczenia wymagające intymności wykonywane są przez klientów samodzielnie, np. w zaciszu ich domu, bez obecności sex-coacha. W sesji można wziąć udział indywidualnie lub z partnerem/partnerką. 

Co, jeśli problem jest natury biologicznej?

Na początku pracy zawsze zbierane są najważniejsze informacje dotyczące natury trudności/problemu. W razie potrzeby zalecane zostaje wykonanie odpowiednich badań i/lub konsultacje u danego lekarza specjalisty.